Başkan Uysal, “ASSİM’de cayır cayır ihracat yapıyorlar”

LE DETAYLARI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yalım Park’ta düzenlenen Komşu Buluşmalarında, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM) gençlere ücretsiz ofisler verip yazılımlarını yurt dışına döviz karşılığı sattıklarını açıkladı.

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen dördüncü Komşu Buluşmaları, Yalım Park’ta yapıldı. Kent sakinlerinin kamp sandalyeleriyle denize karşı kahvelerini yudumladığı etkinlikte, Caner Efe konseriyle keyifli bir başlangıç yapıldı. Başkan Uysal, eşi Ümran Uysal ile birlikte katıldığı buluşmada, başkan yardımcıları, meclis üyesi adayları, siyasi parti yöneticileri, muhtarlar, muhtar adayları ve kent sakinleri de yer aldı.

Başkan Uysal, yaptığı konuşmada, ASSİM’de gençlere ücretsiz bilgisayar ve ofis imkanı sağlandığını belirtti. Burada bilim, teknoloji ve üretimin bir arada olduğunu vurgulayan Uysal, gençlerin ürettikleri yazılımları yurt dışına döviz karşılığı sattıklarını da ifade etti. “Çocuklar cayır cayır ihracat yapıyor.” diyen Uysal, “Milletimiz yetenekli, biz organize olduğumuz sürece bunun önüne geçemeyiz.” şeklinde konuştu.

Uysal, “Ormanları havadan tohumlayan drone’lar üreten çocuklarımız var. Biz gittik Manavgat’ta 50 dönüm yeri bir günde yemyeşil ormana dönüştürdük.” diyerek, gençlerin Türkiye ve şehrin geleceği olduğunu vurguladı. “Seçim sonrası, sizlerin desteğiyle yeniden göreve geldiğimizde bunları daha da arttıracağız.” diye sözlerine devam etti.

Başkan Uysal, Yalım Park’ta yaptığı konuşmanın ardından Diyarbakırlılar Vakfı’nın (DİTAV) düzenlediği geleneksel geceye katıldı. Ayrıca, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz ile Antalya Mardinli İş İnsanları Derneği (ANTMİAD) Başkanı Murat Şahin ve yönetimini ziyaret etti.

İhale Detayları

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir