Genç Fikirler Fabrikası yarışmasında finale kalan 5 proje ödüllendirildi

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Yozgat Bozok Üniversitesi, Genç Fikirler Fabrikası yarışmasının final programı ile sona erdi.

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediye Başkanlığı, Bozok Teknopark ve Sorgun İŞGEM’in destekleri ile Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmanın finalinde, dereceye giren gençlerin yenilikçi fikirleri ödüllendirildi.

Final programına, katılımcılar ve protokol üyeleri ile birlikte Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan da katıldı. Vali Özkan ve protokol üyeleri, finale kalan projelerin prototip sergisini gezdi.

ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin, programın açılış konuşmasını yaparak Genç Fikirler Fabrikası yarışmasının amacını katılımcılara anlattı.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyetin Yüzüncü Yılı’nda da ümit ve cesaretle yürüyüşlerine devam ettiklerini belirterek, Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerinin çok şanslı olduğunu ve önlerinde inançlı ve gençlerin yanında yürüyen bir rektörleri olduğunu söyledi. Ayrıca yerelde de desteği verdikleri ve her türlü desteği sağlayan yerel idarecilerinin olduğunu belirtti. Vali Özkan, “Bizlerin, fikirleri ve projeleri ile katkı sağlayan gençler büyüdükçe, bu milletin, Anadolu’nun karşısında hiçbir güç duramayacaktır” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geleceğin mimarları olan gençlerin fikirlerinin hayat bulduğu anlamlı bir programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ödül alan gençleri tebrik etti.

Yozgat Valiliği himayesinde göreve başladıklarını ve kentte yeni araştırma modelleri ve üretime yönelik kalkınma planları çerçevesinde çalışmalar yürüttüklerini belirten Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar da, bugün gençlerin fikirlerinin ürüne dönüştüğüne şahit olduğunu belirtti. Üniversitenin lokomotif olduğu araştırma modelinin geliştirilmesinde ve kalkınma planlarında gençlerin yürütücülüğünde yeni projelerin yer alacağı bir sürece evrildiklerini söyleyen Prof. Dr. Yaşar, gençlerin proje ve girişimcilik noktasında destekçisi olarak görevlerine devam edeceklerini belirtti ve projeye cesaret gösteren genç bilim insanlarına teşekkür etti. Ayrıca bu anlamlı projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

Toplamda 35 proje değerlendirilmiş ve finale katılan 5 projeye ödül verilmiştir. Ödül töreninin ardından program sona ermiştir.

İHA

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir