AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: “İstanbul Avrupa şampiyonalarına hazırlanan bir şehir olacak”

AK PARTİ İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM: TESİSLEŞMENİN ÖNEMİNİ ARTTIRACAĞIZ

1 Nisan sabahı tüm İstanbul’da 39 ilçede çalışmalar yapacağız ve tesisleşme konusunun önemini vurgulayacağız. Çocuklarımız, mahalle bahçelerinde spor yapabilecekler ve futbol oynayabilecekler. İstanbul, Avrupa şampiyonalarına hazırlanan bir şehir olacak.” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM, KASIMPAŞA SPOR KULÜBÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Mehmet Fatih Saraç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kurum’a, Başkan Saraç tarafından bir forma hediye edildi. Kurum, yapılan ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı.

“İSTANBUL’UN AVRUPA ŞAMPİYONALARINA HAZIRLANAN BİR ŞEHİR OLMASI HAKKINDA KONUŞTU”

Ziyaret sonrasında yaptığı konuşmada Kurum şunları söyledi: “Bugün Kasımpaşa Spor Kulübü’nü ziyaret ediyoruz. Mehmet Fatih Saraç başkanımız, yönetimi ve arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kulüp, örnek bir kulüptür ve herhangi bir borcu olmadan alt yapı ve akademilerinde futbolcular yetiştiriyor. Biz, çocuklarımızın kulüpler ve ülke takımlarında ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmalarını istiyoruz. 1 Nisan sabahı tüm İstanbul’da, 39 ilçede tesisleşme konusunda çalışmalar yapacağız ve çocuklarımız, mahalle bahçelerinde spor yapabilecekler ve futbol oynayabilecekler. İstanbul, Avrupa şampiyonalarına hazırlanan bir şehir olacak.” dedi.

“İSTANBUL’UN 2036 HEDEFİ İLE OYLİMPİK BİR ŞEHİR HALİNE GELECEĞİNİ BELİRTTİ”

Kurum ayrıca, “Kasımpaşa Spor Kulübü, hem Türk sporuna hem de İstanbul’a katkı sağlayan bir kulüptür. 1921 yılında milli mücadele dönemine dayanmaktadır ve ay-yıldız arması vardır. 1948 yılında burada yapılan dünya olimpiyatlarına katılan sporcular olimpiyat şampiyonu olmuşlardır. İstanbul Cup turnuvalarının düzenlenmesi ve İstanbul’daki diğer kulüplerle koordineli çalışmalar yapılacak ve İstanbul, güzel bir geleceğe sahip olacak.” dedi.

“İSTANBUL’UN GENÇLERİ İÇİN KULLANILMAYAN ALANI BIRAKMAYACAĞIZ”

Kasımpaşa Spor Kulübü, futbola ve sporlara verdikleri değeri ve yaptıkları altyapı çalışmaları dolayısıyla kutlayan Kurum, konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Ben, spor ve sporcular için ülkeye yatırım yapan birisiyim ve bunu başarıyla gerçekleştirdik. İstanbul, 2036 Olimpiyat hedefi ile birlikte içinde bulunduğumuz yıl sürekli gelişime devam ediyor. İstanbul’un doğal güzellikleri, gençlik merkezleri, gemiye binme noktasına götüren yerler, spora uygun hale getiriliyor. İstanbul’daki gençler, spor tesisleri gereken her alana sahip olacak ve İstanbul, güzel günlere doğru ilerleyecek.” dedi.

“ESER SİYASETİ, İBB’TE YAPILAN KANUN VE SPORLARIN İŞLERİ HAKKINDA KONUŞTU”

“İstanbul, 2020 yılında Avrupa Şampiyonalarına hazırlanmakta”

İstanbul’un Avrupa Şampiyonaları’nın düzenleneceğini vurgulayan Kurum, “İstanbul Cup, tüm kulüplerimizle birlikte yılda bir kez, doğum yerinde düzenlenecektir. Gençlerimiz, spor yapabilecekleri, bisiklete binip koşabilecekleri spor tesislerine ihtiyaç duydukları her yerde ve her zaman, futbol kulüpleri için de çalışmalar yapılmış olacak. İstanbul, 2020 yılında Avrupa Şampiyonaları’na hazırlanmaktadır ve İstanbul’da yapılacak bir dünya spor yarışı, İstanbul marka olarak dünyaya tanıtılacaktır. İstanbul’da, tesisleşme öğrencilerinin öneminden bahseden sportif faaliyetler, eser siyaseti ve yatırımları önemli kılmayı düşünüyoruz. İBB, kulüplerin hayatlarında, saha bakımlarında ve ihtiyaçlarında her zaman onlara destek olacaktır. Yapılacak çalışmalar ve oylimpik bir şehir, İstanbul markası ve sporculara hizmet etmek bizim sevdiğimiz bir iş olacak. Tüm büyük eserleri bu bakış açısını sürdüren AK Parti, İBB’de büyük yatırımlar yapmaya devam edecektir. İstanbul, 2036 hedefi doğrultusunda hızla yepyeni bir altyapıya ve görsel projelere sahip olacak olan lazerli bir şehir.

Ziyaretinde sonrasında Murat Kurum özetledi

“Olimpik şehir İstanbul 2036 hedefinde”

İstanbul’a kazandırılacak olan bu birbirinden değerli yatırımlarla birlikte, İstanbul, olimpik bir şehir olmaya doğru ilerlemeye devam edecek ve bunun hedefi 2036 olacaktır.” dedi.

AK PARTİ İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM: Tesisleşmenin Önemini Arttıracağız

1 Nisan sabahı tüm İstanbul’da 39 ilçede çalışmalar yapacağız ve tesisleşme konusunun önemini vurgulayacağız. Çocuklarımız, mahalle bahçelerinde spor yapabilecekler ve futbol oynayabilecekler. İstanbul, Avrupa şampiyonalarına hazırlanan bir şehir olacak.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN İBB BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM, KASIMPAŞA SPOR KULÜBÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Mehmet Fatih Saraç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kurum’a, Başkan Saraç tarafından bir forma hediye edildi. Kurum, yapılan ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı.

“İSTANBUL’UN AVRUPA ŞAMPİYONALARINA HAZIRLANAN B

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir