Sulama boruları sevk edilmeye başlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ve Salihli’de bulunan kooperatiflere sulama borularının sevkiyatını başlattı. Proje kapsamında toplamda 70 bin metre PVC boru desteği sağlanacak. Çiftçilere büyük destek olan bu proje için kooperatif başkanları ve mahalle muhtarları, Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

MANİSA (İHA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde kırsal bölgelerin sulama sistemlerinin iyileştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Alaşehir ve Salihli bölgelerindeki kooperatiflere sulama borularının sevkiyatını başlatan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere önemli bir desteğe daha imza attı. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Sözer ve Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu teslimat töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ve destekleriyle çiftçilere önemli bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini belirterek, “Başkanımızın da katılımlarıyla gerçekleşen bir protokolle Alaşehir ve Salihli bölgelerimizde sulama kooperatiflerimizle imzamızı atmıştık. O zamandan beri çalışmalarımız devam etti ve bugün gerçekleştirdiğimiz törenle ilk sevkiyatlarımızı yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de diğer kooperatiflerimizin ve mahallelerimizin sevkiyatlarını yapacağız. Toplamda 46 mahalle için 70 bin metre boru desteklemesi yapmıştık. Bunun bir kısmını Alaşehir’de gerçekleştiriyoruz. Alaşehir Şahyar, Azıtepe ve Salihli Yeşilkavak, Hacıbektaşlı, Yağmurlar ve Salihli Çakaldoğan mahallerimizin sulama kooperatiflerine şimdilik bu borularımızı sevk ediyoruz. İnşallah diğer gerekli noktalara da gerekli sevkiyatlarımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kullanımı kolay ve dayanıklı boruların çiftçilere büyük bir nimet olduğunu ifade eden Usta, “Çiftçilerimize kolaylıklar sunmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu da büyük bir hizmet. Hem kullanışlı, hem de çok rahat uygulanabilen bir sulama sistemi. Bu borular çiftçilerimizin çok işine yarayacak. Kırık, çatlak gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz. Hem kullanımı kolay, hem de görsel olarak çok modern bir sistem. Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz ve ondan Allah razı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

“Başkan Ergün her zaman yanımızda”

Başkan Cengiz Ergün’ün çiftçilere büyük destekler sağladığını belirten Kooperatif başkanları ve mahalle muhtarları, kendilerine sağlanan desteğin büyük ölçüde sıkıntılarını giderdiğini söylediler. Sulama borularını teslim alan Başkanlara teşekkür eden kooperatif başkanları, sulama sisteminin kendilerine hayat verdiğini belirttiler. Mahalle muhtarları da, sağlanan desteklerin mahalle halkının yaşamını büyük ölçüde kolaylaştırdığını ifade ettiler.

Azaitepe Mahallesi Muhtarı ve Sulama Kooperatifi Başkanı Hüseyin Doğanlı, “Cengiz Başkanıma bize destek verdiği sulama borularından dolayı çok teşekkür ederiz. Devamını bekliyoruz. Bütün emeği geçenlere teşekkür ederiz.” derken, Yağmurlar Sulama Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Tezcan, “Cengiz Başkanıma çok çok teşekkür ederim. Bizi öyle bir zor durumundan kurtardı ki bölgemiz çok kurak bir bölge olduğu için şu borulara çok ihtiyacımız vardı. Çok teşekkür ederim, Allah bin kere razı olsun. Bizi hiçbir zaman için geri çevirmediler. Allah başımızdan eksik etmesin. Bizim her zaman yanımızda olduklarını hissediyoruz.” ifadelerini kullandı. Çakaldoğan Mahalle Muhtarı Ali Özyürek, “Cengiz Başkanıma teşekkür ederim. Her zaman için ne dediysem olmuştur, her an bizi desteklemiştir. Allah ondan razı olsun.” diye konuşurken, Şahyar Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa Kıymık da şunları söyledi: “Allah razı olsun Büyükşehirimizden, Cengiz Başkanımızdan, Kırsal Hizmetler Dairesi’nden ve tüm ekibinden. Geçen yıl da yine boru desteği ve havuz desteği almıştık. Bu sene de yarım kalan projemizi tamamlıyoruz. Allah’ın izniyle Şahyar’ın su sorunu kökten çözmüş oluyoruz. Hepsine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”

Teşekkürler

Usta, çalışma arkadaşları, kooperatif başkanları ve mahalle muhtarlarıyla birlikte boruların yola çıkışını izledi. Sevkiyatların sorunsuz bir şekilde yapıldığı törenin sonunda Kooperatif Başkanları ve mahalle muhtarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini ilettikten sonra borular gereli noktalara sevk edildi.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir