Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ara tatille ilgili flaş açıklama: 9 gün devam edecek!

Öğrenciler, 2. ara tatilin ne zaman yapılacağını merakla bekliyordu ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre tarihler netleşti. 1 Ocak’ın Pazartesi gününe denk gelmesiyle, öğrenciler bu tarihte 1 gün tatil yapmış olacaklar. Peki, 9 günlük tatil ne zaman gerçekleşecek? 2. Ara Tatil ne kadar sürecek?

11 Eylül Pazartesi günü başlayan okul dönemi, 13 Kasım’da ilk ara tatille birlikte sona ermişti. 17 Kasım’da resmi olarak tatil sona ermiş ve öğrenciler 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okullarına geri dönmüşlerdi. Şimdi gözler diğer tatillerde. 2. ara tatil, 8 Nisan Pazartesi günü başlayacak ve 12 Nisan’da sona erecek.

Ara tatillerle ilgili yapılan çalışmalarda, 2. dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı ile örtüşeceği belirtiliyor. Bakan Tekin, bu konuda açıklama yaparak, “Hayata geçirdiğimiz tüm uygulamalar değerlendiriliyor. Ara tatillerle ilgili yapılan anket, İzleme Değerlendirme biriminin rutin bir değerlendirmesi. O verileri değerlendirip, oturup karar vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir