CHP ve DEM Parti birbirine girdi! Eş başkandan zehir zemberek sözler

CHP, DEM Parti İle Ortak Bir İttifak Arayışında

İstanbul’da HDP ile gerçekleştirdiği ittifaktan sonra CHP, 2019 yerel seçimlerinde yine aynı yolu izlemeye karar verdi. Ancak, İstanbul’dan ayrılan 6’lı masanın dağılması sonrası, yeni ittifak ortakları arayışına girdi. Bu seçimlerde CHP’nin ismini DEM olarak değiştiren PKK’nın siyasi kanadıyla ittifaka hazırlandığı biliniyor. Ancak, beklenmedik bir tepki CHP’ye DEM Parti’den geldi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, 1. Olağanüstü Kongresi’ni Kepez ilçesindeki bir düğün salonunda gerçekleştirdi. Konuşmasında, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin salon talebini reddetmesine tepki gösteren Bakırhan, “CHP’nin kendisini DEM yapan PKK terör örgütünün siyasi kanadıyla ittifakına karşı çıkması büyük bir hayal kırıklığı yarattı” dedi.

Bakırhan’ın tepkisine ek olarak, DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık da tepkisini dile getirdi. Sakık, “CHP Kepez ilçesindeki kongreyi yeşillik bir alanda değil de düğün salonunda yapmış, bunun kendilerine yakışmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

Bakırhan ve Sakık’ın bu tepkileri, CHP’nin ittifak arayışlarının nasıl bir yöne doğru ilerleyeceği konusunda önemli ipuçları veriyor. Ancak, ortaklık için arayışlarda taraflar arasında bir anlaşmazlık olabileceği de dikkat çekiyor.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir