Beyaz önlüklerini giydiler

“Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Tarafından Düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Gerçekleştirildi”

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü, “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenleyerek öğrencilerine beyaz önlüklerini giydirdi. Tören, Kutadgu Bilig Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Düzce Üniversitesi akademik personeli, öğrencileri ve ailelerinden oluşan bir katılım ile gerçekleşti.

Düzce Üniversitesi Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mecit Aksu, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere Kimya’yı sevdirmeyi ve geleneksel hale getirecekleri bu töreni düzenlemeyi amaçladıklarını belirterek, öğrencilerin ülkemizdeki kimya sanayisine uzun yıllar hizmet edeceğini ve dünya sıralamalarında ilerlememize katkı sağlayacak kimya uzmanları olacaklarını söyledi. Ayrıca öğrencilerle gurur duyacaklarını ifade etti.

Dekan Duygu Ekinci de konuşmasında, öğrencilerin hayatının her anında etkisi olan ve Düzce Üniversitesi’ni seçtikleri için tebrik ederek, üniversite ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

Tören, Düzce Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencilerine akademisyenler tarafından beyaz önlüklerinin giydirilmesiyle sona erdi.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir