AK Parti’yi ziyaret eden Cumhur İttifakı adayı Fırıncıoğlu, duygusal anlar yaşadı

daha büyük bir Türkiye için yola devam ediyoruz. Menfaat ve çıkarlarımıza göre değil, milletimizin huzur ve refahına göre siyaset yapıyoruz. Bugüne kadar AK Parti olarak Bartın’da time zaman iki parti olarak konuşmuyor, tek parti ve tek lider olarak siyaset yapıyoruz. Şimdi de Önce Türkiye dedik. Menfaat ve çıkarlarımızdan önce Türkiye var dedik. Bu ülkeye gereken ne varsa onu yapmalı ve Türkiye’yi bir üst lige çıkarmalıyız. Bunun yolu da Cumhur İttifakı’ndan geçer. Bu yönden dolayı MHP ile ortak bir aday çıkartmayı düşünüyor ve daha büyük bir Türkiye yolunda yürüyoruz. Bu yola baş koyan hem AK Parti’nin hem MHP’nin milletimize çağrısıdır. Lütfen bu çağrımıza milletimiz de sahip çıksın. Milletimize sesleniyorum, temenni ediyorum. Bütün gönlü din aybının barış, huzur ve mutluluğuna ortak olalım” diye konuştu.

Cumhur İttifakı tarafından Bartın’da MHP’nin adayı olarak belirlenen ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun destekleneceği kararı üzerine her iki parti yöneticisi AK Parti İl binasında bir araya geldi. Cumhur İttifakı’nın Bartın Belediye Başkan Adayı olan Fırıncıoğlu, AK Parti ve MHP’den süreçte pozitif destek aldığı için teşekkür ederek duygusal anlar yaşadı.

Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerdeki kararı ve MHP’nin adayının resmi olarak duyurulmasının ardından Cumhur İttifakı’nın adayı ve Bartın Belediyesi’nin mevcut Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, MHP’nin İl Başkanı Ercüment Özçelik, belediye meclis üyeleri ile birlikte kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Adaylığını açıkladığı toplantıdan sonra Fırıncıoğlu ve MHP’li yöneticiler, belediye meclisindeki üyelerin belirlenmesi, sıralanması ve başkan yardımcılığı gibi konuları görüşmek üzere AK Parti il merkezini ziyaret etti. MHP heyeti, kapıda AK Parti yetkilileri tarafından karşılandı. Toplantı salonundaki görüşmeler öncesinde ise Başkan Fırıncıoğlu ve her iki partinin İl Başkanı basın açıklaması yaptı.

Toplantıda konuşan Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, kendisine destek veren tüm MHP ve AK Partili yöneticilere ve belediye başkan aday adaylarına teşekkür ederek. Duygusal anlar yaşandı. Başkan Fırıncıoğlu, “Tüm MHP ve AK Partili yöneticilere ve belediye başkan aday adaylarına ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu süreç hiç de kolay geçmedi. Benden daha adaylıklarını açıklayan AK Parti ve MHP üyelerine de teşekkür ederim. Onlara siyasi bir büyüklük gösterdiler. Aramızdaki bu birliği gösterdiler. Ben de bundan sonraki süreçte onlar sayesinde yanımda olacağına inanıyorum” dedi.

“Adaylığını açıkladığı törenden sonra duygusal anlar yaşadı”

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, AK Parti ve MHP’nin Bartın’da birlikte çalışarak seçim sürecine gireceğini söyledi. Özçelik, “31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti ve MHP olarak birlikte ve beraber çalışacağız. Bizim için bu seçimde hiçbir problem olmayacak. MHP ve AK Parti, 15 Temmuz Yenikapı ruhu ile doğdu. O zamandan beri boyunca biz bir bütünüz. Küçük sorunların olması siyasi davranışın bir gereği de olabilir. 15 Temmuz gecesi çok zor, tehlikeli bir süreçti. O yüzden AK Parti ve MHP’nin liderleri sayesinde şu an bu noktadayız. Geçmişte yaşadığımız üzücü olaylar olabilir. Bu seçim günü dahi söylemler içinden gelmiştir. Ama sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yolunu izlemeye devam edeceğiz ve birlikte çalışacağız” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Özçelik, “Beldelerde genellikle iki parti karşı karşıya yarışıyor. Heerkes kendi adayları le seçim ve kendi söylem lerini ortaya koyacalır. Tüm adaylar kendi partilerinin hakkını savunacaktır. Bartın’da ittifak ruhunu çatlaklara katmadan barış ittifakı için kol kola yürüyoruz. Bartın’da ortaklaşa bir başkan çıktığında tüm adaylar destekleyecek. Bartın için ortak aday bekleriz. Ortak bir aday belirlendiği ilçe başkanlarına verdik. Bazı valilere sunarından halinde başladı. Valilerimizle görüşmelerde devam ediyoruz. Valilerimiz ile görüşmelerde devam edeceğiz. Ortak bir aday belirlendiğinde, bazı valilere sunarından götürecek. İttifak ruhu ilçelerinde değişmediği sürece parti adayları beklenecektir. Bizler de parti adaylarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

İl Başkanı Yaşar Arslan, görüşmelerde Cumhur İttifakı’nı destekleyen tüm partilere düşeni yapmaya devam edeceklerini söyleyerek, Adayın ortak bir aday belirlendiğinde önce Türkiye ve Cumhur ittifakının ortak adayı olarak Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile devam edeceğini belirterek, “Bütün halkımıza sesleniyorum. Hepimiz daha büyük bir ülke için devam edeceğiz. Biz bizi siyasi parti önceliği değil, ülkemizin huzuru ve refahını önceliğimiz olarak görüyoruz. Bugün AK Parti olarak Bartın’daki Alankaldırımızda çalışan tek bir parti ve tek bir lider olarak konuşuyoruz. Türkiye yoluna ilk onlarla konuşmuştur. Şimdi ülkemizden kendisine destek alın, ülkemizden kendisine bakın. Lütfen, lütfen lütfen lütfen lütfen, seçim yarlar umada bize XS yarar umananedenly bize keşke bir oy verirsiniz ve seçim Alından gelen bir elektronik de verilmiş olamadı? En azından yanılmadığınızı gösterin. Hepimiz alışık ilişkisini Alanyı ilişkisine gelin. Bizte yarar

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir