AK Parti’de aday belirleme süreci: Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul için önerileri dinliyor…

Yerel Seçimler İçin Geri Sayım Başladı: AK Parti’de Heyecan Dorukta

Türkiye siyasi arenasında, 31 Mart 2024 seçimleri için geri sayım başladı. Partiler, aday belirleme sürecinde önemli adımlar atarken, dikkatler AK Parti’ye çevrildi. Parti teşkilat üyeleri, merakla beklenen İstanbul adayı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya, milletvekilleri, İstanbul’da yaşayan MKYK üyeleri, ilçe belediye başkanları, teşkilatın ilçe başkanları ve kadın gençlik kolları başkanları katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda yüz yüze görüşmelerde bulunarak aday önerilerini değerlendiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce de Ankara, İzmir ve Adana adayları için teşkilatının görüşlerini almıştı. Şimdi ise sıra İstanbul adayının ve 39 ilçesindeki adayların açıklanmasına geldi. Eski bakanlar, mevcut milletvekilleri ve bazı ilçe belediye başkanlarının isimleri çeşitli tarihlerde gündeme gelmiş olsa da, son karar hala merak konusu.

Kulislerde konuşulanlara göre, son düzlüğe girilen süreçte gündemde 5 isim var. Adil Karaismailoğlu, Murat Kurum, Fahrettin Koca, Tevfik Göksu ve Ergün Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın listesinde yer alan isimler arasında. Ancak son karar yine de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinde olacak.

Öte yandan, 15 Aralık Cuma günü yapılacak toplantıda İstanbul’un 3 bölgesinin kanaatlerine ve temayüllerine değer verilecek. Bu da final kararın alınmasına katkı sağlayacak.

Gözler şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yönetiminde. İstanbul adayının ve diğer ilçelerin kimlerden oluşacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Yerel seçimlerin heyecanı her geçen gün artıyor.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir